Buradasınız: Anasayfa / Sözlük / Sami Kökenli Ne Demektir

Sami Kökenli Ne Demektir

Sponsor Bağlantılar

Sami köken nedir?

  1. Hazreti Nuh’un oğlu Sami’den türeyen soyuna denir.
  2. Arapça, İbranice, Süryanice, Habeşçe ve Fenike dillerini konuşan uluslar topluluğuna verilen ad.
  3. Efsanelere göre Nuh’un oğullarından biri olan Sam’dan türemişlerdir. Bu uluslar topluluğunun en önemli kolunu Araplar oluşturur.
  4. Akadlar, Babilliler, Asurlular, Aramiler, İbraniler, Fenikeliler bu uluslar topluluğuna dahildirler.
  5. Sâmi adı, kökenini Yaradılış’ın X. bölümündeki ünlü uluslar tablosunda bulur; burada Nuh’un Ham ve Yafes ile birlikte üç oğlundan biri olan Sam, Haber’in(İbranilerin), Elâm’ın, Assur’un, Aram’ın, Arpad’ın ve Lut’un babası olarak gösterilir. Samiler Sâm’ın soyundan, Sam dilini konuşan kavimler. Hazret-i Nûh’un, Tufandan sonra Ham, Sam ve Yafes adında üç oğlu vardı. Tufandan sonra bütün insanlar bu üç oğlundan türeyip, her tarafa dağıldılar. Sam’dan Araplar, Asuriler, Finikeliler, İbraniler, Rumlar ve Süryaniler türeyip, bütün Orta Doğu ve Doğu Akdeniz ülkelerine yayıldılar. Mezopotamya ve Doğu Akdeniz’e hakim olup, devlet kurdular. Sam’dan türeyen kavimlere Sami ırkları, dillerine de Sami dilleri denir. Sami dilleri, Akkatça, Aramice, Arapça, Habeşçe ve İbranicedir.
Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Cimbom ne demektir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiket: sami kokenli ne demek, sami ırkı, sami olmayan ne demek, sami ırkı kimlerdir, sami kokenli topluluklar, sami ırkı kimlerden oluşur, sami asıllı ne demek, sami ırkı ne demek, sami kökenli nedir

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top