Buradasınız: Anasayfa / Sorular ve Cevaplar / Kuranda Geçen Beddua Ayetleri

Kuranda Geçen Beddua Ayetleri

Sponsor Bağlantılar

Kuranda Geçen Beddua İle İlgili Ayetler

Sana bu ilim geldikten sonra seninle bu konuda çekişenlere de ki: Geliniz, sizler ve bizler de dahil olmak üzere, siz kendi çocuklarınızı biz de kendi çocuklarımızı, siz kendi kadınlarınızı, biz de kendi kadınlarımızı çağıralım, sonra da dua edelim de Allah’tan yalancılar üzerine lânet dileyelim. (3/61)

Biz de Musa ve kardeşine: Kavminiz için Mısır’da evler hazırlayın ve evlerinizi namaz kılınacak yerler yapın, namazlarınızı da dosdoğru kılın. (Ey Musa!) Müminleri müjdele! diye vahyettik. (10/87)

Musa dedi ki: Ey Rabbimiz! Gerçekten sen Firavun ve kavmine dünya hayatında zinet ve nice mallar verdin. Ey Rabbimiz! (Onlara bu nimetleri), insanları senin yolundan saptırsınlar ve elem verici cezayı görünceye kadar iman etmesinler, diye mi (verdin)? Ey Rabbimiz! Onların mallarını yok et, kalplerine sıkıntı ver (ki iman etsinler). (10/88)

(Allah): İkinizin de duası kabul olunmuştur. O halde siz doğruluğa devam edin ve sakın o bilmezlerin yoluna gitmeyin! dedi. (10/89)

Bunun üzerine Musa: Bunlar suç işleyen bir toplumdur, diye Rabbine arzetti. (44/22)

Allah, O halde kullarımı geceleyin yola çıkar. Çünkü takip edileceksiniz, buyurdu. (44/23)

(Böylece) onlar gerçekten birçoklarını saptırdılar. (Rabbim!) Sen de bu zalimlerin ancak şaşkınlıklarını arttır! (71/24)

Nuh: “Rabbim! dedi, yeryüzünde kâfirlerden hiç kimseyi bırakma!” (71/26)

“Rabbim! Beni, ana-babamı, iman etmiş olarak evime girenleri, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla, zalimlerin de ancak helâkini arttır.” (71/28)

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kuranda Bedbaht Ayetleri Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: kuranda beddua, beddua ile ilgili ayetler, Beddua ayeti, beddua ayetleri, beddua ayetler, beddua ayet, beddua ilgili ayetler, kuranı kerimde yapılan beduallar, yalancı ve iftiracılara beddua

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top