Buradasınız: Anasayfa / Sorular ve Cevaplar / Kuranda Cuma Günü ve Cuma Namazı Ayetleri

Kuranda Cuma Günü ve Cuma Namazı Ayetleri

Sponsor Bağlantılar

Kuranda Geçen Cuma Günü ve Cuma Namazı Ayetleri

(Öyle) Adamlar ki, ne ticaret, ne alış-veriş onları Allah’ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten ‘tutkuya kaptırıp alıkoymaz’; onlar, kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı (dehşetten allak bullak olacağı) günden korkarlar. (24/37)

Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (62/9)

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (62/10)

Oysa onlar, (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten de daha hayırlıdır. Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (62/11)

(O günde) tanıklık edene ve edilene andolsun ki, (85/3)

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kuranda Cumartesi Yasağı ve İbadeti İle İlgili Ayetler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiket: kuranda geçen kadınların cuma namazı, cuma günü okunacak kuran ayetleri, kuran da cuma günü ile ilgili, kuranda cuma gününe ilişkin ayetler, kuranda cuma namazı yazarmı

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top