Buradasınız: Anasayfa / Sorular ve Cevaplar / Kendini elle tatminin hükmü nedir?

Kendini elle tatminin hükmü nedir?

Sponsor Bağlantılar

Kendini elle tatminin hükmü nedir?

? Elle kendi kendini tatmin etmenin durumu nedir?
– Kendini tahrik ederek lezzet almak için yaparsa haramdır, günahtır. Ancak mâruz kaldığı tahrikten dolayı zinaya düşmemek için yaparsa büyük günaha girmemek için küçüğüyle iktifa etmek mahiyetini alır, belki de az zararla kurtulur.
(Merakılfelâh’)ın gusül bahsinde bu yolda hüküm vardır!İsteyen bu fıkıh kitabının ilgili kısmına bakabilir.

Ruhî dengeyi bozup, sıhhî durumu sarsan bu ibtilâdan korunmak için müstehcen resim, film ve sohbetlerden uzak kalıp, imanî ve İslâmî mevzularla çok meşgul olmak gerekir. Ayrıca uzun müddet tek başına kalmak da bu hislerin tahrikine sebep olabilir. Peygamberimiz,tekin ikincisi şeytandır, sözüyle bu yolda ikazda bulunmuştur.

Şurası da bir gerçektir ki,cinsi duygular tahrik edilmediği surece zararlı olmaz,sahibini kötülüğe ,günaha sürüklemez. Ancak tahrik zemininden kaçınılmazsa,çinsel duyguları ayaklandıran görüntü ve zeminlerden uzak kalınmazsa,tahrik olan duygular sabihini her türlü günaha sürükler, pişman olup utanacağı her türlü yanlışları yaptırır.Onun için en başta tahrik zemininden uzak kalınmalı,hayal kirlenmesine sebep olacak görüntüleri seyretme alışkanlığından kendini korumaya almalı,bu konuda özel bir titizliğin içinde olmalıdır..

ahmet şahin

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kadın giyiminde manto mu, çarşaf mı? Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: duların kendi kendini tatmin etmellerni seyret

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top