Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir

Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir

Sponsor Bağlantılar

Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir kısaca yazabilir misiniz?
Yenilenemez enerji kaynakları, tek bir defa kullanılmalarından bu ismi almışlardır. Kullandıkça bitmeleri ve yenilerinin gelmesinin zor olduğundandır.Örnek; Radyoaktif elementler, fosil yakıtlar.
Yenilenebilir enerji kaynakları ise birden çok kullanıla bilmelerinden dolayı bu ismi almışlardır. Hiç tükenmeyen veya öyle düşünülen çevreye zarar vermeyen kaynaklardır.Örnek; Güneş enerjisi, jeotermel enerjisi, rüzgar enerjileri.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar, yenilebilir ve tüketilebilir enerji kaynaklari arasindaki fark, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındakı farkları, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynaklarının farkları, Fosil yakıt ve yenilenebilir enerji kaynakları arasındaki fark, yenilenebilir ve yenilenemez enerji arasindaki farklar, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları farki, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynaklarınin arklari

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top