Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Buluş kartları hazırlama

Buluş kartları hazırlama

Sponsor Bağlantılar

Proje buluş kartları hazırlama hakkında bilgi verir misiniz?
Uydu buluş kartı; 4.10.1957 yılında Ruslar tarafından bulunan uydu Sputnik, uzaya gönderildi ve dünya yörüngesindeki yerini aldı. İlk yapay uydu bir basket topu büyüklüğünde 82 kilogramdı. Bu olay uzay çağını başlatmış oldu.
Radyo buluş kartı; 1902 yılında bulunan radyo, Guglielmo Marconi tarafından bulundu. Bu bir yerden başka bir yere kablosuz mesaj göndermek anlamındaydı. Radyo kullanılmaya başlandı.
Dikiş makinesi buluş kartı; ilk dikiş makinesi Barthelemy Thimonnier tarafından, 1830 yılında bulundu. Makine ayak pedallı olan daireyi çevirip, iğneyi kaldırıp indirmekteydi.
Elektrikli süpürge buluş kartı; 1901 yılında Hubert Booth tarafından bulunan süpürge, çok büyük ve ağırdı. Onun için at arabası ile çekilmesi gerekiyordu. Performansı çok iyi olan süpürge İngiliz kralı 7. Edward salondaki halısını onunla çekilmesini istemiştir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Enerji ile ilgili bilimsel cümleler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: buluş kartları, buluş kartları hazırlama, sosyal bilgiler buluş kartları hazırlama, 7 Sınıf buluş kartları, bilgi kartı nasıl hazırlanır, buluş artları hazırlama, buluş kartı, buluskartı, tarihi buluş kartları süsleme

Bir yorum

  1. Çok güzel teşekkürler

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top