Buradasınız: Anasayfa / Dualar / Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı

Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı

Sponsor Bağlantılar

Kunut dualarının okunduğu yer ve zamanı yatsı namazından sonra kılınan vitir namazının üçüncü rekatında fatiha ve zammı sure okunduktan sonra tekbir alınır ve kunut duaları okunur.

Kunut Duaları 1 Arapça Yazılışı Okunuşu 

Kunut Duaları Arapça Okunuşu ve Anlamı 1

Kunut Duaları 1 Arapça Okunuşu: 
Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Kunut Duaları 1 Türkçe Anlamı:
Allah’ım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları 2 Arapça Yazılışı Okunuşu 

Kunut Duaları Arapça Okunuşu ve Anlamı 2

Kunut Duaları 2 Arapça Okunuşu:
Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Kunut Duaları 2 Türkçe Anlamı:
Allah’ım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut Duaları Video Dinle

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Hasbinallah ve nimel vekil Anlamı Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top